İSKİD İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği

İSKİD Üyelerine Yönelik TAREKS Eğitim Semineri Düzenledi

İSKİD Merkezi İklimlendirme Sistemleri Komisyonu çalışmaları kapsamında, Ekonomi Bakanlığı eğitimcileri tarafından “Dış Ticarette Risk Esaslı Kontrol Sistemi (TAREKS) Eğitim Semineri” düzenlendi. 11 Nisan 2018 tarihinde Daikin Fuha’nın ev sahipliğinde düzenlenen seminere İSKİD’in ithalat ve ihracat yapan üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

 

İhracat ve ithalat aşamalarında uygulanan denetimlerin, ekonomik ve ticari koşullara uygunluğunu firmalar tarafından kontrol etmesini sağlayan Tareks Eğitimi, online platforma kayıt ve başvuru sürecinden başlayarak risk analiziyle devam etti. Gümrükten gelen ürünlerin her zaman şirket sorumluluğunda olup, kontrol edilmesi gerektiğinin önemi bir kez daha vurgulandı. Eğitimde, tareks online platformu ile ihraç edilen ürünlerin kontrolünün, firma çalışanları tarafından yapılması sayesinde daha az problem yaşanacağının altı çizildi.

 

Eğitim sonunda firmalar, mevcutta karşılaştıkları sorunları aktarma fırsatı bulurken eğitim uzmanları tarafından çözüm önerileri anlatıldı.

İSKİD İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği Haber Arşivi

Webinar: Klima Santralinde Hijyen

İSKİD, ISK-SODEX 2023’de

İSKİD Çalıştayı tamamlandı

Türkiye HVAC&R Industry Guide

İSKİD Magazine 25. sayı yayınlandı

Tagged under:
TOP