İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği

EUROVENT BELGELERİ

EUROVENT CERTITA CERTIFICATION

Eurovent Certita Certification

 

Brüksel merkezli Avrupa çatı derneği Eurovent tarafından kurulmuş olan Eurovent Sertifikasyon Şirketi (Eurovent  Certification),gönüllü  sertifikasyon programları yürütmektedir. Eurovent Sertifikasyon, Certitat ile birleşerek Eurovent Certita Certification SASkurulmuştur.

Ana amaç, iklimlendirme ve soğutma ürünlerinin teknik özelliklerini periyodik testler ile onaylamak ve tüketiciye aldığı ürünün kapasitesi, ses seviyesi vb. teknik özelliklerinin doğruluğu güvencesini vermektir. Gönüllü olarak başvuran firmaların istedikleri ürünleri veya ürün serileri belli aralıklarla test edilmektedir. Bu testlerin sonuçları ile ürünün teknik özellikleri firmanın katalog, yazılım vb değerleri ile uyumlu çıktığı sürece ürün sertifika sahibidir; 'logo yanında sertifikalı ürünü/seriyi mutlaka belirterek' aşağıdaki Eurovent Sertifika logosunu kullanılabilir. Eurovent Sertifikasyonu firmaya/markaya verilmez, ürünlere veya ürün serilerine verilir.

Eurovent Sertifikası teminine, 97/5 Sayılı Çevre Maliyetlerinin Desteklenmesi Hk.Tebliğ uyarınca %50 destek verilmektedir.

Sertikasyon Logosu burada bilgi amaçlı verilmiştir, herhangi bir ürünün sertikalı olduğunu göstermez. Bu logo orijinal değildir, ürün serisi için sertifika sahibi firmalar orijinal logoyu Eurovent Sertifikasyon Şirketinden temin etmektedir.

ECODESIGN REGULASYONLARI

draft_commission_communication_vu_21122015
EnqCEN_EN_16798-3_(E)_93309
EU 327_2011 fans
EU 1253_2014
EU 1254_2014
final_draft_faq_vu_21122015

PP - 2016-06-01 - Eurovent input for release 3 of joint VU Guidance Document
(Seminer sonrası dağıtılan Eurovent-EVIA kılavuzunda değişiklikleri bidiren 1.06.2016 Tarihli dökümandır)

ISKAV


DANIŞMANLIK ve BELGELENDİRME

ISO 9001 ve CE işareti ihtiyacı olan firmalarla görüşmeler yapılmakta ve teklifler verilmektedir. Firmaların belgelendirme talepleri TÜV-SÜD ile işbirliğimiz çerçevesinde değerlendirilmektedir.

 

MEKANİK TESİSATLARDA FONKSİYON VE KALİTE KONTROLU-FTK (COMMISSIONING)

Isıtma, soğutma, havalandırma ve klima tesisatlarının, kabulden önce, tarafsız ve bağımsız uzman kuruluşlar tarafından test, ayar ve balanslama işlemine tabi tutulması gelişmiş ülkelerde uzun yıllardan beri uygulanan bir sistemdir.

 

ENERJİ DENETİMİ, BACA GAZI ANALİZİ ve KALİBRASYON

ISKAV, sanayi kuruluşlarında enerji verimliliğinin arttırılması, çevre kirliliğinin önlenmesi ve kaliteli üretimin yapılması için üniversiteler ile işbirliği içinde enerji denetimi, baca gazı analizi ve kalibrasyon hizmetleri vermektedir.

 

ÜRÜN STANDARTLARINA UYGUNLUK ve LABORATUAR ÇALIŞMALARI

Laboratuarımızda, radyatör ve fan coillere ait ısıtma ve soğutma kapasite ölçümleri yapılmaktadır. Bu cihazların TSE belgelendirmeleri YTÜ vasıtasıyla yapılmaktadır.

TOP