İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği

İskid Logo

Dönem Başkanı Mesajı:

Ozan ATASOY
İSKİD 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı
2019-2020

Sayın Meslektaşlarım,

İklimlendirme, Soğutma ve Klima sektörünün ülkemizde teknolojik bir sektör haline gelişinin son 50 yıl içerisinde olduğunu düşündüğümüzde, İSKİD’in 29 yıllık geçmişinin olmasının önemi ortaya çıkmaktadır. Bugün İSKİD, iklimlendirme ve soğutma sektörünü 100’ ün üzerinde üye firması ile yüzde 90’ a varan oranda temsil etmektedir.

Uzun yıllardır sürdürülen komisyon çalışmaları ile sektörün teknik gelişimi, devlet ve kamu ile olan ilişkileri, dış ticaretin gelişimi, uluslararası faaliyetler ve üniversiteler ile işbirliği yürütülmektedir. Başarının, tasarım süreci ile başladığı, teknolojik üretim ile ortaya çıktığı, iyi bir satış ve satış sonrası organizasyonu ile güçlendiğinin bilincinde olan İSKİD, tüm sektörü kapsayan URGE (Uluslararası Rekabeti Geliştirme) projeleri ile katılımcı firmaların eğitim çalışmalarını ve yurtdışı fuar organizasyonlarını Sanayi Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleştirmektedir.

Önümüzdeki dönemde çalışmalarımızı çevreye ve insana saygılı olmayı temel prensip edinerek sürdüreceğiz. Bu bağlamda, enerji verimliliği en üst düzeyde olan ve çevreye zararı en aza indirilmiş teknolojilerin sektörümüzde yaygın kullanımı için çalışacağız.

Diğer sektör dernekleri ile ortak projeler yürüterek işbirliği içerisinde olacağız. Yurtdışında sektörün tanıtımı ve mevcut ilişkilerin güçlendirilmesi için farklı coğrafyalardaki ilgili sektör dernekleri ile işbirliği içerisinde olacağız. Yararlı olacağını düşündüğümüz uluslararası fuarlara katılarak farklı ülke pazarları ile ilgili bilgileri üyelerimizle paylaşacağız.

Kişilerin, ailelerin, halkların, devletlerin zor zamanları olabilir. Zor zamanlarda öncelikle ayakta kalmak için kendine iyi bakmak ve dayanışmak çok önemlidir. İSKİD, 29 yıllık geçmişi ve güçlü organizasyon yapısı ile sektörün dayanışması için çok önemlidir. Bu durumun değerini bilerek çalışacak ve sürdürülebilir olmayı başaracağız.

Yeni dönemde, özveri ile çalışan komisyon üyelerimize, derneğimizin her işine can-ı gönülden koşan dernek çalışanlarımıza yeni görevler düşecektir.

Hepimize hayırlı olsun, kolay gelsin.

Saygılarımla,

Ozan ATASOY
İSKİD 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı
2019-2020

TOP