İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği

İSKİD Sektör Sohbetleri’nin konuğu, sektör duayeni Hüseyin Erdem oldu.

İSKİD Sektör Sohbetleri serisinin ikinci bölümü, 24 Haziran Cuma saat 10:00’da İSKİD 6. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Tunç KORUN moderatörlüğünde, Türkiye Klima ve Tesisat sektörünün duayenlerinden Hüseyin ERDEM’i ağırladı.

 

“İSKİD Sektör Sohbetleri” programının ikinci bölümünde  MTMD Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Hüseyin ERDEM, 80’li ve 90’lı yıllarda Türkiye Klima ve Tesisat sektörünün durumu, ilk büyük projeler, sektörün okulu olarak bilinen Türkiye’nin ilk mekanik tesisat firması TOKAR’da işe başlaması ve devamında soyadını taşıyan aile firmasındaki mekanik ve tesisat sektörü ile ilgili bilgi ve deneyimlerini paylaşarak, katılımcıları nostalji dolu bir yolculuğa çıkardı.

 

Türkiye Isıtma-Soğutma, Havalandırma  ve Klima sektörünün bilgi birikimini ve yıllar içerisinde oluşturduğu hafızayı gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla,  zoom üzerinde organize edilen “İSKİD Sektör Sohbetleri” serisinin ikinci programı, İSKİD 15.Dönem Yönetim Kurulu adına Başkan Ayk Serdar DİDONYAN’ ın açılış konuşması ile başladı. Yaptığı konuşmada DİDONYAN, İSKİD 15. Dönem Yönetim Kurulu olarak, “İSKİD Sektör Sohbetleri” program serilerine konuk olan sektör duayenlerimizin bilgi ve tecrübelerini, gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlıyoruz” dedi. DİDONYAN, “İSKİD Sektör Sohbetleri program serilerinin, sektör hafızasının oluşması ve kayıt altına alınmasında önemli bir rol oynayacağı inancındayız” dedi.

 

“İSKİD Sektör Sohbetleri” programında Tunç KORUN’un sorularını kahve eşliğinde keyifli bir sohbet atmosferinde cevaplayan Hüseyin ERDEM, Türkiye’de 1980 ve öncesi ile 90’lı yıllarda yapılan büyük mekanik tesisat projeleri, sektörün okulu olarak bilinen Tokar firması, firmanın kurucusu ve mekanik tesisat sektörünün gelişimine çok özel katkıları olmuş Sayın Todori Karakaş ile çalışma yıllarını içeren bibirinden özel  deneyimlerini, katılımcılar ile paylaştı.

 

MTMD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin ERDEM, Mekanik Tesisat Sektörü’nün öneminin Türkiye’de yeterince anlaşılamadığını, farklı uzmanlık alanlarında çalışan kişilerin projelerde mekanik tesisat işlerine de girdiğini ama bu durumun projelerde sıkıntıya sebep olduğunu, mekanik tesisat alanının uzmanlık gerektiren bir alan olduğunun altını çizdi. Sözlerine yeni nesile yönelik önerilerle devam eden ERDEM, “ Mekanik Tesisat sektörü yüksek oranda yetişmiş ve uzmanlaşmış insan gücüne ihtiyaç duyuyor. Özellikle gençlerin bu iş alanını hakkıyla yapabilmesi için sabırlı olmaları gerekiyor. Disiplinle ve sabırla çalışarak sektörde çok iyi konumlara gelebilirler. Meslekleri için çalışırken kendilerine ve çevrelerine de zaman ayırsınlar, hobiler edinerek kişisel gelişimlerini tamamlasınlar” dedi.

 

Katılımcılardan gelen soruların cevaplanması ile devam eden program, İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Serdar DİDONYAN’ın, Hüseyin ERDEM’e teşekkür plaketi takdim etmesi ile sona erdi.

 

“İSKİD Sektör Sohbetleri” programı izlemek için TIKLAYINIZ!

İSKİD İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği Haber Arşivi

TOP