İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği

Naci Şahin, EUROVENT Derneği'nin yeni başkanı seçildi.

İSKİD 2013-2014 Yönetim Kurulu Başkanı ve FRITERM Genel Müdürü Naci ŞAHİN, Avrupa EUROVENT Derneği Başkanı seçildi.

25 Mayıs 2018’de Oslo'da yapılan EUROVENT Genel Kurulunda üyeler, Naci Şahin'i yeni başkanları olarak seçtiler. 1997 yılından beri üye olduğumuz EUROVENT Derneği’nde ŞAHİN, 2011 yılında yönetim kuruluna seçilmiş ve son 1 yıldır EUROVENT Birinci başkan yardımcılığını yürütmekteydi.

 

Başkanlık görevini Naci Şahin’e devreden EUROVEN Eski Başkanı Alex Rasmussen, Şahin’i kutladı ve şöyle dedi:

“Eurovent olarak çalışmalarımızı küresel düzeyde sürdürüyoruz. Çalışmalarımızda, endüstri iş birliğini, ticaret engellerini azaltmayı ve sınırlar arası dostluğu teşvik ediyoruz. EUROVENT’in yeni başkanı büyük bir endüstrinin lideri olmakla beraber aynı zamanda sözlerimizdeki ciddiyetimizi de sembolize ediyor. Üyelerimiz, son zamanlardaki korumacılık dalgasını desteklememekte; malların, insanların ve hizmet hareketlerinin mümkün olduğunca esnek ve açık tutulması anlayışını benimsemektedir. Naci Şahin, bu anlamda Avrupa, Orta Asya ve Orta Doğu'daki faaliyetlerimiz arasında önemli bir köprü görevi görecek.”

 

Naci Şahin, Başkanlığı devralmasını takiben yaptığı konuşmada,  Eurovent’in etkinliğini ve bilinirliğini Avrupa ve Dünya’da daha da artırmaya odaklanacağız diyerek 2020 yılında EUROVENT Summit’in Türkiye’de yapılabileceğinin sinyallerini verdi.

 

Seçimin ardından yaptığı konuşmada Naci Şahin, Avrupa'nın lider HVACR sektör derneği başkanlığına seçilmem benim için büyük bir onur diyerek; şahsına, yaptığı çalışmaya ve Derneğimiz İSKİD’e, yıllar boyunca duyulan güvene teşekkür etti. Şahin, konuşmasının diğer bazı satır başlarında aşağıdaki konulara değindi.

“EUROVENT, kuruluşundan itibaren 10 yılar boyunca Avrupa HVAC&R endüstrisini bir araya getirmiş; ticaret engellerini azaltmış; mevzuat ve standartların şekillenmesinde aktif rol oynamış; enerji verimliliği, ürün kalitesi, iç mekan hava kalitesi ve diğer pek çok konuyu daha ileri seviyeye taşımak için endüstrimizi motive etmiştir.

Eurovent ayrıca, Türkiye'de de geçerli olan EPBD ve Ecodesign mevzuatına geçişi desteklemiştir. Eurovent Sertifikasyon programları, endüstrimizde çıtanın daha yüksek seviyeye taşınmasına yol açmıştır.

Başkanlığım boyunca, benden önceki başkanlarımız Christian Herten ve Alex Rasmussen tarafından başlatılan gelişim projelerini devam ettirecek  ve aşağıdaki önemli bulduğum bazı konulara odaklanacağım.

Eurovent’in Avrupa HVAC&R endüstrisindeki etkinliğini AB Kurumları nezdinde artırmak.

Eurovent’in Uluslar arası ilişkilerini yoğunlaştırmak ve geliştirmek.

Türkiye ve Avrupa HVAC&R endüstrileri arasındaki ilişkileri artırmak ve geliştirmek.

Eurovent üye tabanının Merkez ve Doğu Avrupa’da özellikle Güney Doğu Avrupa’da geliştirmek.

Yukardaki amaca paralel olarak 2020 Eurovent Summit organizasyonunun Türkiye yada belirtilen alanlardan birinde örgütlenmesine destek sunmak .

Eurovent için gerek Avrupa’da gerekse Dünya’da somut amaçları olan uzun dönemli bir vizyon geliştirmek.

Belirtilen hedeflere ulaşmak için Eurovent’in mali altyapısını güçlendirmek.”

Diyerek üyelere teşekkür edip konuşmasını tamamladı.

Naci Şahin ile EUROVENT, Türkiye'den ilk Başkanını ağırlıyor.

Avrupa'nın her yerinden Avrupa Birliği üyesi olan veya olmayan dernekleri ve üreticileri temsil eden EUROVENT Derneğine ilk kez bir Türk başkanlık edecek. Dernek, AB Mevzuatları ve standartları, enerji verimliliği, küresel ısınma ve çevre konularında Avrupalı üreticilerin gelişen teknoloji ve trendlere uyumluluğu konularında çalışmalar yürütüyor. İSKİD Üyesi olan üretici firma temsilcileri de bu konuların tartışıldığı gruplara katılıp, Türkiye görüşlerini ileterek AB Mevzuatlarının şekillenmesine katkı koyabiliyorlar.

2018-2019 Eurovent Yönetim Kurulu Üyeleri:

Başkan Naci Şahin (Genel Müdür, Friterm, İSKİD-Türkiye),

Birinci Başkan Yardımcısı Alex Rasmussen (Kıdemli Danışman, Systemair, Danimarka),

Luca Binaghi (Ticari Direktör, Sabiana, İtalya),

Karsten Fuchs (Director Market Segment VAC, ebm- papst, Almanya),

 Mika Halttunen, Başkan, Halton Group, Finlandiya),

David Jacobs (VP ​​ve Genel Müdür, Baltomore Aircoil International, Belçika),

Eric Jasikas (Pazarlama Direktörü, UTC Carrier, Fransa),

Henk Kranenberg (Kıdemli Müdür, Daikin , Hollanda),

Guillermo Rosenberg (Genel Müdür, Hitecsa, İspanya),

Robin Vollert (VP Satış ve Pazarlama, Swegon, İsveç).

İSKİD İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği Haber Arşivi

Türkiye HVAC&R Industry Guide

İSKİD Magazine 25. sayı yayınlandı

Tagged under:

MEKTES’22 Mekanik Tesisat Zirvesi

İSKİD’e ödül

TOP