İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği

İSKİD, Marmara Üniversitesi’ndeydi.

İSKİD üniversite ve sanayi iş birliği etkinlikleri kapsamında, Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği öğrencileriyle buluştu.

24 Mayıs Cuma günü Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi konferans salonunda gerçekleşen etkinlikte, İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy, İSKİD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hüseyin Onbaşıoğlu, Res Enerji Sistemleri firmasından Erdi Çelikkaya ve Daikin firmasından Dr. Andaç Yakut, iklimlendirme sektörünü ve dernek faaliyetlerini tanıtan sunumlarını öğrencilerle paylaştı.

İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy’un konuşması ile başlayan sunumlarda Atasoy, 1992 yılında kurulan İSKİD’in üye 109 firma ile Türkiye iklimlendirme sektörünün %90’nını temsil ettiğini ve Türkiye’nin coğrafi konumu nedeniyle iklimlendirme sektörü için Avrupa’da bir üretim üssü olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.  İklimlendirme sektörünün çevreye duyarlı, yenilikçi ve güvenilir nitelikleriyle, toplumun yaşam kalitesini arttıran hedefleri olduğunu ifade etti. İSKİD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Hüseyin Onbaşıoğlu ise yaptığı sunumda iklimlendirme sektörünün dinamik ve hızla büyüyen bir sektör olması ile nitelikli mühendislik fakültesi öğrencilerine iyi koşullarda iş olanağı imkanı yarattığını ifade etti.  İSKİD olarak, sağladıkları burslar ile öğrencilere eğitimlerinde mümkün olduğunca destek olmaya çalıştıklarını belirtti.

Res Enerji Sistemleri firmasından Erdi Çelikkaya ise sunumunda Isı Pompaları ve Uygulama Çeşitliği konularında bilgileri öğrencilerle paylaştı. Daikin firmasından Dr. Andaç Yakut sezonsal verimlilik, Türkiye’de klimalar için Eko-Tasarım kriterleri ve yeni enerji etiketi konusunda teknik içerikleri bilgileri makine mühendisliği öğrencileri ile paylaştı.

50’den fazla Marmara Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisinin katıldığı sunumlarda öğrencilere, sektörün aradığı nitelikli mühendis adayının özellikleri hakkında bilgiler de aktarıldı.

İSKİD İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği Haber Arşivi

İSKİD, ISK-SODEX 2023’de

İSKİD Çalıştayı tamamlandı

Türkiye HVAC&R Industry Guide

İSKİD Magazine 25. sayı yayınlandı

Tagged under:
TOP