İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği

İSKİD, Makine Mühendisliği Öğrencileri ile Buluşmalarına Devam Ediyor.

İSKİD Üniversite Sanayi İş birliği çalışmaları kapsamında, İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy ve Üniversite Sanayi İş Birliği ve Burs Komisyonu Başkanı Herman Haçaduryan, Yıldız Teknik Üniversitesi-Makine Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencilerinin “Makine Mühendisliğine Giriş” dersine konuk oldular.

27 Kasım Cuma günü, Prof. Dr. Özden Ağra’nın “Makine Mühendisliğine Giriş” dersine zoom üzerinden konuk olarak öğrencilerle konuşan İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy, İSKİD’in faaliyetleri, dernek üyesi firmalar, sektörün gelişimi ve üzerinde çalıştığı önemli konularla ilgili bilgiler paylaştı.

İSKİD - Üniversite işbirliği kapsamında yaptığı faaliyetler konusunda da bilgiler paylaşan ATASOY, pandemi döneminde önemi daha da artan iklimlendirme ve  iç hava kalitesi,  gıdalar ve soğuk zincir konularına değindi.

İSKİD’in yakın zamanda çıkardığı ve genç mühendis adaylarına eğitim ve iş yaşamları için bir vizyon çizmeyi hedefleyen “Mesajınız Var” kitabına da değindiği konuşmasında, öğrencilere eğitim ve mesleki konularda gelişimlerini destekleyici mesajlar verdi.

Öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada iklimlendirme sektörünün daha rekabetçi bir duruma geldiğini söyleyen Üniversite Sanayi İş Birliği ve Burs Komisyonu Başkanı Herman Haçaduryan, Ar-Ge, Pazarlama ve Servis gibi alanlardaki iş imkanları, mezuniyet sonrası networkün önemi konularındaki deneyimlerini, mühendislik öğrencileri ile paylaştı.

Öğrencilerden gelen soruların cevaplanmasının ardından sonlanan etkinlikte, İSKİD Üniversite Sanayi İş birliği çalışmaları kapsamında gerçekleşen faaliyetlerin, önümüzdeki dönemde de artarak devam edeceği belirtildi.

İSKİD İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği Haber Arşivi

TOP