İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği

İSKİD, ISK SODEX 2021’de organizasyonları ve stant ziyaretleri ile verimli bir fuar geçirdi

Avrasya Bölgesi’nin lider HVAC&R sektörü buluşma noktası olan ISK-SODEX’te standı ile yer alan İSKİD, yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirdiği geleneksel İSKİD Global Endüstri Resepsiyonu ve Eurovent Derneği ile organize edilen ikili görüşmeyle verimli bir fuar dönemi geçirdi. İSKİD URGE alım heyeti kapsamında fuara katılan 38 yabancı firma temsilcisi ile B2B ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilerek, ihracata yönelik yeni iş birliklerinin adımları atıldı.

29 Eylül – 2 Ekim 2021 tarihleri arasında TÜYAP – İstanbul’da gerçekleşen ISK SODEX fuarında İSKİD, Eurovent Derneği ile paylaştığı standında Türkiye İklimlendirme ve Havalandırma Sektörü ve dernek faaliyetlerini tanıtan dergi ve broşürleriyle ziyaretçilerini ağırladı.

Fuarın ilk günü olan 29 Eylül saat 18:00’de TÜYAP Palas Otel, Balo Salonu’nda gerçekleşen geleneksel İSKİD Global Endüstri Resepsiyonu, fuarda sektörün buluşma noktası olan yoğun katılımlı organizasyonlardan biri oldu. Resepsiyon, İSKİD üyesi firma temsilcileri, sektörel kurum ve dernek temsilcileri, yerli ve yabancı fuar ziyaretçileri ile basın temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte davetlilere “hoş geldiniz” diyen İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Serdar DİDONYAN, Covid-19 nedeniyle stratejik önemi daha çok anlaşılan HVAC&R sektörünün, Türkiye’de dijitalleşme konusunda iyi bir sınav verdiğini ve önümüzdeki süreçte yeni yaşam tarzı ile tüm dünyanın ve sektörün dijital dünyaya daha fazla uyum sağlamaya hazır olması gerektiğinin altını çizdi. Konuşmasına devam eden DİDONYAN, “İSKİD olarak önümüzdeki süreçte güçlü iletişim yapısı, yerel ve global iş birlikleriyle sektörün geleceğine yön veren, çevreye saygılı çalışmalara yoğunlaşacağız. Uzun bir aradan sonra Global Endüstri Resepsiyonumuzda yüz yüze buluşmanın verdiği mutluluk ile verimli bir fuar geçirmenizi dileriz” dedi.

Eurovent Derneği ile ikili görüşme organize edildi

29 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilen İSKİD-EUROVENT ikili görüşmesinde, EUROVENT’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Raul Corredera HAENER, Eurovent Halkla İlişkiler Müdürü Andrea GASPAROVA, Stratejik İlişkiler Müdürü Stijn RENNEBOOG, İSKİD tarafında Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Serdar DİDONYAN, Uluslararası Tanıtım Komisyonu Üyeleri Cem SAVCI, Herman HAÇADURYAN, Tunç KORUN, İSKİD 13. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Taner YÖNET, Eurovent Yönetim Kurulu Üyesi ve İSKİD 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ozan ATASOY, İSKİD Dernek Başkanı Melek Ünal TAVUKÇUOĞLU, İSKİD Profesyonellerinden Gülşah KATKAT ve Kaan KÖSEMEHMET katıldılar. Görüşmede Raul Corredera HAENER’e yeni görevinde başarılar dilendi ve iki derneğin iş birliğinin artarak devam edeceğine vurgu yapıldı.

Eurovent Yönetim Kuruluna seçilen Ozan ATASOY da iki dernek arasında önümüzdeki süreçte daha yoğun çalışmalar gerçekleştireceklerini ifade etti. ATASOY, Eurovent Services Company (ESC), Eurovent Certita Certification (ECC), CoPILOT ve PRODBIM Yönetim Kurulu Üyesi olarak Türkiye’yi Eurovent’te ve Avrupa’da temsil etme görevini üstleniyor.

Toplantıda, 25-28 Ekim 2022 tarihinde düzenlenecek Eurovent Summit Antalya organizasyonu detayları da görüşüldü. Etkinliğin Antalya’da organize edilmesinin Türkiye İklimlendirme Sektörüne pozitif katkıları olacağı ve sürecin sağlıklı yürütülmesi için fikir alışverişinde bulunuldu.

Görüşme sonrasında İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ayk Serdar DİDONYAN, İstanbul’un tarihi binalarının gravürlerinden oluşan porselen tabağı, Raul Corredera HAENER’e takdim etti.

İSKİD İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği Haber Arşivi

TOP