İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği

İSKİD Ar-Ge Proje Destekleri ve Proje Hazırlama Kriterleri Semineri Gerçekleşti

İSKİD, 17 Ekim Perşembe günü İstanbul Point Otel Barbaros'ta "Ar-Ge Proje Destekleri ve Proje Hazırlama Kriterleri " konusunda bir seminer düzenledi.

İSKİD üyelerinden Friterm ve Samsung ana sponsor olmak üzere; Frigo Block, MGT Filter, Termokar ve Venco'nun sponsorluğunda düzenlenen seminerin açılış konuşmasını İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy yaptı. Konuşmasında Ar-Ge, ÜR-GE ve İnovasyon arasındaki farklara değinen ATASOY, “Ür-Ge faaliyetleri ile mevcut müşterilerimizin, Ar-Ge ile yeni müşterilerimizin ve inovasyon ile gelecekteki müşterilerimizin beklentilerini karşılıyoruz. Üretimden yaratılan katma değer her geçen gün azalma eğiliminde. Daha fazla katma değer yaratabilmek için Ar-Ge ve İnovasyona odaklanarak, bu konuda daha çok yatırım yapmalıyız.” dedi. ATASOY, Üniversite ve Sanayi iş birliği çerçevesinde üniversitelerimizden gelen bitirme tezi taleplerini değerlendirmenin, Ar-Ge faaliyetleri için önemli bir bilgi kaynağı yaratacağını da sözlerine ekledi.  İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy'un açılış konuşmasından sonra Seminer sunumları başladı.

ARGEDEM'den Emrah Karabıyık, "Ar-Ge Proje Geliştirme ve Yönetim Stratejileri",

MARMARA Üniversitesi'nden Dr. Selim Hortamacıoğlu "Ürün Geliştirme Yöntem Yaklaşımları",

TÜBİTAK'tan TEYDEB USETEG Bilimsel Prog. Uzmanı Şenol Erdoğan, "TEYDEB Destek Programları Tanıtımı ve Proje Yazımında Dikkat Edilecek Hususlar",

KOSGEB Kobi Uzman Yardımcısı Mustafa Yaşar, "KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destekleri " konulu sunumları gerçekleştirdiler.

Firma Sunumları bölümünde;

Friterm  AR-GE Müdürü Dr. Hüseyin Onbaşıoğlu "Co2 Soğutucu akışkanın düz boru içerisinde süper kritik bölgede kritik nokta yakınındaki ısı transferi ve basınç karakteristiklerinin incelenmesi" ve SAMSUNG Satış Müdürü Tibet Tokat, "Samsung'un AR-GE Çalışmaları ve Yenilikçi Çözümleri" konulu sunumlarını katılımcılarla paylaştılar.

80’den fazla sektör firma temsilcisinin katılımı ile gerçekleşen seminerde yer alan sunumlara, İSKİD web sayfası(www.iskid.org.tr) “Bilgi Bankası-Sunumlar “ başlığı içinden ulaşılabilir.

 

İSKİD İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği Haber Arşivi

Türkiye HVAC&R Industry Guide

İSKİD Magazine 25. sayı yayınlandı

Tagged under:

MEKTES’22 Mekanik Tesisat Zirvesi

İSKİD’e ödül

TOP